Загальні відомості про SFP
Численні випадки переходу від роботи з мідним кабелем на оптоволоконний в комунікаційних мережах, дали поштовх до виникнення нових технологій і непростих додатків. Але стояло незакритим питання про «моменті переходу» від зв'язку по міді в оптоволоконний і навпаки. Щоб вирішити це питання, були винайдені оптичні приймачі (optic transceivers). Їх завданням було трансформувати середу передачі з оптичної в електричну і навпаки.

Спочатку, це були пристрої, які потрібно було інсталювати в мережевий пристрій. Із зовнішнього боку приймача знаходився роз'єм, через який відбувалося підключення до електро плати мережевого пристрою. Передавач впаювався прямо в плату. Суть новації оптичного приймача - зробити «фізичний контакт» роз'ємним, з можливістю «швидкої» зміни. Тобто, потрібно було отримати можливість вмикати і вимикати цей «контакт» безпосередньо під час роботи. Це призвело для появи приймача.
Всі приймачі (модулі) різняться типорозмірами (GBIC, SFP, XFP ітд.), технологією, що застосовується (WDM, CWDM, DWDM ...), потужністю (вимірюється в децибелах), типом роз'єму (SC, FC, LC ...).
Головним фактором, на який звертається увага - це типорозмір (форм-фактор). Початковий стандарт розміру модулів мав назву - GBIC (Giga Bit Interface Converter). Масово мав застосування після закінчення 90-х. На сьогоднішній день, в силу своїх габаритів, він експлуатується надзвичайно рідко.

У нинішній час, з огляду на прогресування технологій, з усіх різноманітних моделей приймачів, найпопулярнішою стала SFP (Small Form Factor Pluggable). Ці передавачі виникли внаслідок зростання чисельності оптичних каналів і вимог щодо чисельності оптичних інтерфейсів в мережевих пристроях. Тобто, SFP модуль - це свого роду трансформація попередньої технології GBIC в технологію SFP у вигляді змінюваного фізичного інтерфейсу з невеликими габаритами (за фактом, SFP - це «міні» GBIC). Описуваний тип переважно функціонує на швидкостях 100Mbit/s і 1 Gbit/s. Також він досить компактний, це дає можливість розмістити на 1U 19 "до 48 портів.
Приймач (модуль) SFP
У модулів SFP + і SFP однакові розміри і вони експлуатуються для передачі на швидкості 10 Gbit/s. Ідентичні розміри дають можливість застосовувати обладнання з портами, які підтримують як SFP, так і SFP +.
Компактність зазначених модулів, крім переваг мають і певні недоліки, а саме - невелику ділянку теплообміну, який може бути причиною перегрівання пристрою. Цей нюанс обов'язково потрібно враховувати під час розміщення приймачів в обладнанні.
Модуль XENPAK
XENPAK - застарілий тип приймачів, часто зустрічається в старих типах маршрутизаторів. На сьогодні, XENPAK витіснений з ринку більш новими передавачами XFP. Функціонує зі швидкістю 10 Gbit/s.

Приймач XFP
XFP, також як і SFP + працює на швидкості 10 Gbit/s, але різниться від нього своєю формою. Він трохи ширший, і тому має великий теплообміном.

Існують також порівняно нові стандарти приймачів: QSFP, QSFP +, CFP, що відрізняються від всіх перерахованих не тільки формою, а й типом роз'єму і граничною швидкістю. Зараз вони поки зустрічаються досить рідко.
Наступний фактор, який також важливий - технологія, яка використовується в трансивері. Комітет 802.3 прийняв значну кількість стандартів технології Ethernet, не менше ніж один з яких підтримується всіма моделями. Найпоширенішими є такі стандарти:
• 100Base-LX - швидкість 100 Mbit/s по оптоволокну на відстань до 15 км.
• 100Base-Т - швидкість 100 Mbit/s по мідному кабелю на відстань 100 м.
• 1000Base-LX - швидкість 1000 Mbit/s на відстані 5 км., В разі, коли використовується одномодове оптоволокно і 550 м., якщо многомодове.
• 1000Base-Т - 1000 Mbit/s по міді до 100 м.
• 1000Base-ZX - 1000 Mbit / s виключно по одномодовому оптоволокну до 70 км.
• 10GBase-LR - 10 Gbit / s виключно по одномодовому оптоволокну до 10 км.
• 10GBase-ER - 10 Gbit / s виключно по одномодовому оптоволокну до 40 км.
На сьогоднішній день на ринку представлені і такі стандарти трансиверів як 40GE, 100GE. Але в нашій статті представлені найбільш часто використовувані провайдерами моделі. Найчастіше, назва модуля містить інформацію про те, що за стандарт в ньому підтримується. Але важливіше розуміти, чи підтримується цей стандарт портом мережевого пристрою, в якому передбачається встановлення оптичного приймача.
SFP WDM модуль
На початковому етапі формування трансиверів, вони всі працювали з оптичним сигналом, який мав довжину хвилі - 1310 або 1550 нм., А також з 2-ма волокнами одноразово (одне волокно застосовується для передачі сигналу, друге - для його прийому). Всі вони оснащені широкосмуговим оптичним приймачем і лазером, що випромінюють на встановленій довжині хвилі. В якийсь момент, експлуатація 2-ох волокон виявилася невигідною, і було потрібно нове рішення.
Для цього була вироблена технологія спектрального ущільнення - WDM (wavelength-division multiplexing), яка дозволяє використовувати меншу кількість оптоволокон для створення декількох каналів.
Трансивери WDM завжди функціонують з парою. З одного боку лінії ставитися приймач, що передає сигнал з довжиною хвилі 1310 нм., А на іншій стороні сигнал передається на хвилі 1550 нм., Що дає можливість використання лише одного волокна для прийому і передачі.

SFP CWDM модуль
Подальший розвиток технології WDM призвів до появи CWDM. При використанні цієї технології можна отримати до 8 каналів, що працюють в дуплексному режимі по одному волокну. Для цих завдань застосовуються CWDM-мультиплексори (пристрої зі спеціальною оптичною системою всередині, які ділять або збирають сигнал по спектру). У цьому випадку, використовують спеціальні модулі з технологією CWDM, які передають сигнал з конкретною довжиною хвилі (16 основних каналів в діапазоні від 1260 до 1625нм). В таких модулях приймач все так же залишається широкосмуговим. Дані оптичні модулі часто використовують для роботи на великих і середніх відстанях.

Також необхідно ввести таке поняття як оптичний бюджет. Загалом, це поняття визначається як максимально-допустиме загасання в лінії, на якій використовується оптичний модуль. Для різних довжин хвиль значення загасання в оптичному кабелі довжиною 1 км може бути різним. До того ж, треба ще враховувати тип волокна.
SFP модуль SC
І останній основний параметр оптичних модулів це тип роз'єму, через який вони підключаються до оптичного волокна. Зараз, найбільш популярними є два типи роз'ємів: SC і LC. Один від одного вони відрізняються розміром. SFP модуль LC має роз'єм з меншими габаритами в порівнянні c модулем SC. Тобто якщо у вас є SFP модуль SC, то ви не підключите його до оптичного патчкорду c роз'ємом LC.

SFP модуль LC

Слід виділити деякі відмінні якості приймачів:
- SFP трансивер - активне мережеве обладнання, яке споживає енергію і, відповідно, виділяє тепло в навколишнє середовище. Цю характерну ознаку безумовно потрібно брати до уваги під час розташування пристрою, оскільки комутатору, який заповнений трансиверами, для коректної роботи, може знадобитися додаткове охолодження.
- Відомо, що всі приймачі оснащені вбудованими лазерами, відповідно під час експлуатації передавачів, обов'язковим є дотримання технік безпеки, оскільки були випадки пошкодження потужними трансиверами сітківки людського ока.
- Безліч новітніх оптичних приймачів оснащені функцією - DDM. Вона полягає в тому, що трансивер має всередині особливі електронні схеми, які фіксують показники параметрів оптичного трансивера на даний момент. Ці дані виводяться на програмному інтерфейсі мережевого обладнання з вбудованим модулем. Також, важливо вказати, що поточна потужність прийому сигналу і температура трансивера - найважливіші його параметри.
- Випромінювана потужність трансивера буває високою і гранично низькою. У разі, коли сигнал, що проходить має велику потужність, то в теорії, фотоприймач може зламатися. В основному це стосується потужних трансиверів, розрахованих на далеку відстань. З метою зменшити потужність сигналу, використовуються спеціальні оптичні - атенюатори.
Отже, ще раз, коротко можна виділити головні характеристики:
1. Типорозмір (форм-фактор)
2. Стандарт, який підтримується пристроєм
3. Технологія спектрального ущільнення
4. Потужність вихідного сигналу
5. Вид роз'єму
Ми розглянули основні параметри, які дозволять полегшити Вам вибір і подальше придбання SFP трансивера.
З огляду на все викладене, представляємо Вашій увазі Модуль оптичний Larex SFP-1SM-1310nm-3SC. Він працює за технологією WDM, забезпечує роботу з 1 оптоволокном, гарантує передачу сигналу на дистанцію до 3 км. на швидкості 1,25 Гбіт/с. Оснащений функцією «гарячої» установки і заміни. Ви зробите вдалий вибір, здійснивши покупку на сайті компанії «Технології мереж» Модуля оптичний Larex SFP-1SM-1310nm-3SC. Це прекрасне поєднання ціни та якості.
Інформація для замовлення.
Для того щоб купити Модуль оптичний Larex SFP-1SM-1310nm-3SC зв'яжіться з нашим менеджером зручним для Вас способом - Кнопка «Дізнатися ціну», «Замовити зворотний дзвінок», «Онлайн-консультант», за телефоном +38 (044) 355-53-23 або по електронній пошті [email protected]. Ціна на Модуль оптичний Larex SFP-1SM-1310nm-3SC може варіюватися в залежності від умов покупки.
«Технології Мереж» і партнери. Послуги для вашого бізнесу.
Ціна на Модуль оптичний Larex SFP-1SM-1310nm-3SC для партнерів компанії «Технології Мереж» привабливіша, так само для партнерів існують поліпшені умови доставки, підтримки і професійної технічної консультації. Купити Модуль оптичний Larex SFP-1SM-1310nm-3SC на партнерських умовах значно вигідніше як з точки зору ціни, так і з точки зору подальшого використання товару.