RU | UA

+38 (067) 355-53-23

+38 (073) 355-53-23

+38 (095) 355-53-23

+38 (044) 355-53-23

Загальні відомості про SFP

 

Численні випадки переходу від роботи з мідним кабелем на оптоволоконний в комунікаційних мережах, дали поштовх до виникнення нових технологій і непростих додатків. Але стояло незакритим питання про «моменті переходу» від зв'язку по міді в оптоволоконний і навпаки. Щоб вирішити це питання, були винайдені оптичні приймачі (optic transceivers). Їх завданням було трансформувати середу передачі з оптичної в електричну і навпаки.

Спочатку, це були пристрої, які потрібно було інсталювати в мережевий пристрій. Із зовнішнього боку приймача знаходився роз'єм, через який відбувалося підключення до електро плати мережевого пристрою. Передавач впаювався прямо в плату. Суть новації оптичного приймача - зробити «фізичний контакт» роз'ємним, з можливістю «швидкої» зміни. Тобто, потрібно було отримати можливість вмикати і вимикати цей «контакт» безпосередньо під час роботи. Це призвело для появи приймача.

Всі приймачі (модулі) різняться типорозмірами (GBIC, SFP, XFP ітд.), технологією, що застосовується (WDM, CWDM, DWDM ...), потужністю (вимірюється в децибелах), типом роз'єму (SC, FC, LC ...).

Головним фактором, на який звертається увага - це типорозмір (форм-фактор). Початковий стандарт розміру модулів мав назву - GBIC (Giga Bit Interface Converter). Масово мав застосування після закінчення 90-х. На сьогоднішній день, в силу своїх габаритів, він експлуатується надзвичайно рідко.

 

У нинішній час, з огляду на прогресування технологій, з усіх різноманітних моделей приймачів,  найпопулярнішою стала SFP (Small Form Factor Pluggable). Ці передавачі виникли внаслідок зростання чисельності оптичних каналів і вимог щодо чисельності оптичних інтерфейсів в мережевих пристроях. Тобто, SFP модуль - це свого роду трансформація попередньої технології GBIC в технологію SFP у вигляді змінюваного фізичного інтерфейсу з невеликими габаритами (за фактом, SFP - це «міні» GBIC). Описуваний тип переважно функціонує на швидкостях 100Mbit/s і 1 Gbit/s. Також він досить компактний, це дає можливість розмістити на 1U 19 "до 48 портів.

Приймач (модуль) SFP

У модулів SFP + і SFP однакові розміри і вони експлуатуються для передачі на швидкості 10 Gbit/s. Ідентичні розміри дають можливість застосовувати обладнання з портами, які підтримують як SFP, так і SFP +.
Компактність зазначених модулів, крім переваг мають і певні недоліки, а саме - невелику ділянку теплообміну, який може бути причиною перегрівання пристрою. Цей нюанс обов'язково потрібно враховувати під час розміщення приймачів в обладнанні. 

Модуль XENPAK

XENPAK - застарілий тип приймачів, часто зустрічається в старих типах маршрутизаторів. На сьогодні, XENPAK витіснений з ринку більш новими передавачами XFP. Функціонує зі швидкістю 10 Gbit/s.

 

Приймач XFP

XFP, також як і SFP + працює на швидкості 10 Gbit/s, але різниться від нього своєю формою. Він трохи ширший, і тому має великий теплообміном.

Існують також порівняно нові стандарти приймачів: QSFP, QSFP +, CFP, що відрізняються від всіх перерахованих не тільки формою, а й типом роз'єму і граничною швидкістю. Зараз вони поки зустрічаються досить рідко.
Наступний фактор, який також важливий - технологія, яка використовується в трансивері. Комітет 802.3 прийняв значну кількість стандартів технології Ethernet, не менше ніж один з яких підтримується всіма моделями. Найпоширенішими є такі стандарти:
• 100Base-LX - швидкість 100 Mbit/s по оптоволокну на відстань до 15 км.
• 100Base-Т - швидкість 100 Mbit/s по мідному кабелю на відстань 100 м.
• 1000Base-LX - швидкість 1000 Mbit/s на відстані 5 км., В разі, коли використовується одномодове оптоволокно і 550 м., якщо многомодове.
• 1000Base-Т - 1000 Mbit/s по міді до 100 м.
• 1000Base-ZX - 1000 Mbit / s виключно по одномодовому оптоволокну до 70 км.
• 10GBase-LR - 10 Gbit / s виключно по одномодовому оптоволокну до 10 км.
• 10GBase-ER - 10 Gbit / s виключно по одномодовому оптоволокну до 40 км.

 

На сьогоднішній день на ринку представлені і такі стандарти трансиверів як 40GE, 100GE. Але в нашій статті представлені найбільш часто використовувані провайдерами моделі. Найчастіше, назва модуля містить інформацію про те, що за стандарт в ньому підтримується. Але важливіше розуміти, чи підтримується цей стандарт портом мережевого пристрою, в якому передбачається встановлення оптичного приймача.

SFP WDM модуль

На початковому етапі формування трансиверів, вони всі працювали з оптичним сигналом, який мав довжину хвилі - 1310 або 1550 нм., А також з 2-ма волокнами одноразово (одне волокно застосовується для передачі сигналу, друге - для його прийому). Всі вони оснащені широкосмуговим оптичним приймачем і лазером, що випромінюють на встановленій довжині хвилі. В якийсь момент, експлуатація 2-ох волокон виявилася невигідною, і було потрібно нове рішення.

Для цього була вироблена технологія спектрального ущільнення - WDM (wavelength-division multiplexing), яка дозволяє використовувати меншу кількість оптоволокон для створення декількох каналів.
Трансивери WDM завжди функціонують з парою. З одного боку лінії ставитися приймач, що передає сигнал з довжиною хвилі 1310 нм., А на іншій стороні сигнал передається на хвилі 1550 нм., Що дає можливість використання лише одного волокна для прийому і передачі.

 

SFP CWDM модуль

Подальший розвиток технології WDM призвів до появи CWDM. При використанні цієї технології можна отримати до 8 каналів, що працюють в дуплексному режимі по одному волокну. Для цих завдань застосовуються CWDM-мультиплексори (пристрої зі спеціальною оптичною системою всередині, які ділять або збирають сигнал по спектру). У цьому випадку, використовують спеціальні модулі з технологією CWDM, які передають сигнал з конкретною довжиною хвилі (16 основних каналів в діапазоні від 1260 до 1625нм). В таких модулях приймач все так же залишається широкосмуговим. Дані оптичні модулі часто використовують для роботи на великих і середніх відстанях.

 

Також необхідно ввести таке поняття як оптичний бюджет. Загалом, це поняття визначається як максимально-допустиме загасання в лінії, на якій використовується оптичний модуль. Для різних довжин хвиль значення загасання в оптичному кабелі довжиною 1 км може бути різним. До того ж, треба ще враховувати тип волокна.

SFP модуль SC

І останній основний параметр оптичних модулів це тип роз'єму, через який вони підключаються до оптичного волокна. Зараз, найбільш популярними є два типи роз'ємів: SC і LC. Один від одного вони відрізняються розміром. SFP модуль LC має роз'єм з меншими габаритами в порівнянні c модулем SC. Тобто якщо у вас є SFP модуль SC, то ви не підключите його до оптичного патчкорду c роз'ємом LC.

 

SFP модуль LC

Слід виділити деякі відмінні якості приймачів:

- SFP трансивер - активне мережеве обладнання, яке споживає енергію і, відповідно, виділяє тепло в навколишнє середовище. Цю характерну ознаку безумовно потрібно брати до уваги під час розташування пристрою, оскільки комутатору, який заповнений трансиверами, для коректної роботи, може знадобитися додаткове охолодження.
- Відомо, що всі приймачі оснащені вбудованими лазерами, відповідно під час експлуатації передавачів, обов'язковим є дотримання технік безпеки, оскільки були випадки пошкодження потужними трансиверами сітківки людського ока.
- Безліч новітніх оптичних приймачів оснащені функцією - DDM. Вона полягає в тому, що трансивер має всередині особливі електронні схеми, які фіксують показники параметрів оптичного трансивера на даний момент. Ці дані виводяться на програмному інтерфейсі мережевого обладнання з вбудованим модулем. Також, важливо вказати, що поточна потужність прийому сигналу і температура трансивера - найважливіші його параметри.
- Випромінювана потужність трансивера буває високою і гранично низькою. У разі, коли сигнал, що проходить має велику потужність, то в теорії, фотоприймач може зламатися. В основному це стосується потужних трансиверів, розрахованих на далеку відстань. З метою зменшити потужність сигналу, використовуються спеціальні оптичні - атенюатори.

 

 Отже, ще раз, коротко можна виділити головні характеристики:
1. Типорозмір (форм-фактор)
2. Стандарт, який підтримується пристроєм
3. Технологія спектрального ущільнення
4. Потужність вихідного сигналу
5. Вид роз'єму

 

Ми розглянули основні параметри, які дозволять полегшити Вам вибір і подальше придбання SFP трансивера.
З огляду на все викладене, представляємо Вашій увазі Модуль оптичний Larex SFP-1SM-1310nm-3SC. Він працює за технологією WDM, забезпечує роботу з 1 оптоволокном, гарантує передачу сигналу на дистанцію до 3 км. на швидкості 1,25 Гбіт/с. Оснащений функцією «гарячої» установки і заміни. Ви зробите вдалий вибір, здійснивши покупку на сайті компанії «Технології мереж» Модуля оптичний Larex SFP-1SM-1310nm-3SC. Це прекрасне поєднання ціни та якості.

 

Інформація для замовлення.

Для того щоб купити Модуль оптичний Larex SFP-1SM-1310nm-3SC зв'яжіться з нашим менеджером зручним для Вас способом - Кнопка «Дізнатися ціну», «Замовити зворотний дзвінок», «Онлайн-консультант», за телефоном +38 (044) 355-53-23 або по електронній пошті [email protected]. Ціна на Модуль оптичний Larex SFP-1SM-1310nm-3SC може варіюватися в залежності від умов покупки.

«Технології Мереж» і партнери. Послуги для вашого бізнесу.

Ціна на Модуль оптичний Larex SFP-1SM-1310nm-3SC для партнерів компанії «Технології Мереж» привабливіша, так само для партнерів існують поліпшені умови доставки, підтримки і професійної технічної консультації. Купити Модуль оптичний Larex SFP-1SM-1310nm-3SC на партнерських умовах значно вигідніше як з точки зору ціни, так і з точки зору подальшого використання товару. 

 

Товари з категорії

Акція

• Двохволоконний модуль
• 10G модуль
• Відповідність стандартам Bellcore TA-NWT-000983, IEC60825-1, IEEE802.3Z
• Довжина хвилі в 1310 нм

• «Гаряча заміна»
• Відповідність SFP стандартам
• Підтримка функції серійного номера
• Живлення +3,3 В
• Відповідність рекомендаціям SFF-8472 Multi-Source Agreement (MSA)
• SC роз'єм

Акція

• GEPON трансивер
• Прийом-передача даних зі швидкістю 1,25 Гбіт/с
• Відстань до 20 км
• Стандарт: IEEE 802.3ah
• 1 оптичний порт з роз'ємом SC/UPC
• Технологія DDM і «гаряча» заміна

• «Гаряча заміна»
• Відповідність SFP стандартам
• Підтримка функції серійного номера
• Живлення +3,3 В
• Відповідність рекомендаціям SFF-8472 Multi-Source Agreement (MSA)
• LC роз'єм

  • «Горячая» замена
  • Соответствие SFP стандартам
  • Поддержка функции серийного номера
  • Длина волны 1550nm
  • +3.3 вольта питание
  • Дистанция: 10 км
  • SC разъем

Акція

• Швидкість передачі - 10/100/1000Mbps
• Конектор для звитої пари - RJ45
• Максимальна довжина звитої пари категорії 5 - 100 м
• Живлення - 3.3 вольта
• Робоча температура - 0ºC + 50ºC

Акція

• «Гаряча заміна»
• Відповідність SFP стандартам
• Підтримка функції серійного номера
• Живлення +3,3 В
• Відповідність рекомендаціям SFF-8472 Multi-Source Agreement (MSA)
• LC роз'єм

Схожі статті

21
02
17
Докладний огляд рефлектометра Grandway FHO3000 D26 від лабораторії «Технології Мереж»

Дана стаття містить детальний опис Рефлектометра GRANDWAY FHO3000 D26

16
11
16
Схема розведення витої пари

На даний момент існує два типи розводки витої пари: T568A і T568B, вони однакові, якщо не використовується друга і третя пари. Різниця між ними в тому, що зелена і помаранчева пари в них знаходяться на місці один одного. Схеми розроблені таким чином, щоб звести до мінімуму взаємні наведення в парах...

04
04
16
Оптичні бокси. Особливості, характеристики, застосування

Невід'ємною складовою серед компонентів волоконно-оптичної мережі є оптичні бокси. У даній темі розглянемо характеристики, особливості та недоліки декількох моделей.